Bombeli Cam (Temperli ve Lamine İstanbul)

Bombeli Cam Nedir?

Bombeli cam, düz cam parçalarının temper fırınlarında ısıtılıp soğutulmasıyla oval şekilde alan cam tasarımlarıdır. Bombeli camlara biçim verilirken iç bükey ve dış bükey uygulamalar yapılır. Bombeli camlar yüksek ısıda ısıtılarak dayanıklı hale getirilirler. Bu anlamda direnç durumları normal camlara göre 5 kat daha yüksektir. Kırılma riskleri daha azdır. Kırılsalar bile zar büyüklüğünde parçalar ayrılırlar. Bu anlamda yaralanmalara karşı risk faktörü ortadan kalkar. Temperli bombeli camlar gerçek anlamda güvenlik camlarıdır.

Bombeli camlar dayanıklı olması, estetik açıdan güzel ve etkili bir görünüme sahip olması gibi pek çok özellikler nedeniyle günümüzde sık tercih edilen ürünlerdir. Bu alanda uzun yıllar ve deneyin ile şekillenen tecrübelerimiz ışığında müşterilerimize bombeli cam sektöründe destek olmaktayız. İhtiyaç duyduğunuz alanda taleplerinizi ileterek firmamızdan bu anlamda yardım alabilirsiniz.

Lamine bombeli oval camlar son derece güvenli camlar olup hayatımızda bir çok alanda kullanılmaktadır. 4+4, 5+5, 6+6, 8+8 ve 10+10 kalınlıklarında üretim yapılabilir.

bombeli cam

Bombeli Camlar Nerelerde Kullanılır?

Bombeli cam tasarımları olarak farklı ve sıra dışı pek çok bombeli cam modellerine rastlayabilirsiniz. İşlevselliği ve görünümüyle sık tercih edilen bombeli cam kullanım alanları olarak ilk sırada şunlar gelmektedir:

  • Her türlü bina ya da yapıların mimarisinde, cephelerinde, kapılarda,
  • Masa, sandalye gibi mobilya yapımında,
  • Merdiven ve terasların güvenliğini ve görselliğini sağlamada,
  • Ofis içi uygulamalarda,
  • Asansör bombeli cam kullanımında en çok tercih edilen alanların başında geliyor,
  • Teknelerin cam mimarisinde,
  • Gıda sektöründe,
  • Vitrin için bombeli cam,
  • Bombeli merdiven korkuluk camı,
  • Kantin, kuruyemişçi, market gibi işletmelerin gıda saklama reyonlarında bombeli camlar sık karşımıza çıkmaktadır. Bu ve buna benzer pek çok yerde bombeli cam tasarımları kullanılmaktadır.

oval cam

Bombeli Cam Tasarımlarının Özellikleri

Bombeli cam tasarımının özellikleri olarak pek çok etkeni bir arada sayabiliriz. Bu etkenlerden en önemlisi bu tür camların kırılganlığa karşı dayanıklı yapıda oluşturulmasıdır. Yüksek ısıda fırınlanan bu camlar kalın bir yapıya sahiptir. Bu bakımdan kırılganları azdır. Dirençli ve sağlam yapıda olduklarından kullanım riskleri azdır. Bombeli camlar ayrıca şeffaf özellikte camlardır. Bu özellikleri ile görünüm açısından ortama estetik bir hava katarlar.

Tasarlandıkları mekanların görsel temasını bozmadan etkili bir kullanım alanına sahiptirler. Bu amaçla pek çok sektörde dayanıklılık açısından tercih edildikleri gibi estetik amaçlı da tercih edilmektedirler. Fiyatları da model ve işçiliklerine göre değişebilmektedir.

Bombe Cam İstanbul Fiyatı 2022

Bombe cam İstanbul fiyatı bir çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. İstanbul firmaları arasında en yüksek memnuniyet oranına sahip olan Magnus Cam sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına termin sürelerini minimum seviyeye çekti! Bombeli cam fiyatları konusunda ise belirli bir rakam olmamasının sebebi istediğiniz ölçülere, eğim açısına, derinliğine ve cam kalınlığına göre değişiklik gösteren maliyetlerdir. Oval cam fiyatı almak için teklif formumuzu kullanabilirsiniz.

Temperli Bombeli Cam

Temperli bombeli cam ise diğer bir ürün seçeneğidir. Lamine edilen çift camın alternatifi olarak kullanılabilir. Tek camdan oluşup temper işleminden geçmektedir. Düz ve işlemsiz cama eğim/kavis/büküm işlemleri yapmak zordur. Çünkü büküm işlemlerinde yüksek sıcaklık ve basınç mevcuttur, tempersiz bir cam bu işlem için uygun olamayabilir. Bu sebeple normal cama oranla 5 kat daha dayanıklı ve güvenli bir yöntem olan bombeli temperli cam ürünümüz sizin için bir çözüm olabilecektir.