Cam Korkuluk Modelleri

Cam Korkuluk Modelleri

Mekanların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan camlar ortamların aydınlatılması için elzemdir. Camların işlevi yapıların sadece ferah ve aydınlık bir ortama kavuşması değildir. Aynı zamanda güvenli ve sağlıklı bir ortam için de cam sistemleri gerekli yapılardır. Cam kırılgan bir yapıda olduğu için yüksek ısıda işlenerek güvenli hale getirilmelidir. Cam korkuluk modelleri bu amaçla oluşturulmuş güvenli sistemlerdir.

Cam korkuluklar başta merdiven kenarları olmak üzere teras, bahçe ve balkon da kullanılan profillerdir. Mimaride pek çok alanda cam korkuluklardan yararlanılmaktadır. Merdiven, teras ve balkonlar dışında da kullanımı mevcuttur. Görsel ve estetik amaçlı farklı alanlarda da kullanılabilmektedirler.

En Çok Tercih Edilen Cam Korkuluk Modelleri

Mekanlara güvenli ve sağlıklı bir ortam sağlayan aynı zamanda mekanların estetik açıdan güzelleşmesini sağlayan cam korkuluk profilleri olarak günümüzde en çok tercih edilen modelleri şunlardır:

Temperli cam korkuluk modelleri

cam korkuluk

Standart bir cam çabuk kırılma özelliğine sahiptir. Camın dayanıklı olması için yüksek ısıda işlenmesi gerektiğini söylemiştir. Temperli cam yoğun ve yüksek ısıda işlenerek oluşturulan kalın camlardır. Böylece bu camların dayanıklılık süresi oldukça uzundur. Temperli cam korkuluk bu özelliğinden dolayı özellikle merdiven ve balkonlarda çok tercih edilir.

Spider cam korkuluk

Yapısında hiçbir metal bulunmayan sadece camdan oluşan profillerdir. Paslanmaz çelik tutucular ile güvenli ve sağlam bir şekilde istenilen yere monte edilirler.

Modern cam korkuluklar

Günümüzün modern yapısına uygun hazırlanan mimari açıdan estetik görünümde cam profilleridir. Geniş mekanlar için genelde bu tarz korkuluklardan yararlanılır.

Alüminyum Cam Korkuluk Avantajları

cam korkuluk modelleri

Mekanların güvenli ve sağlı şekilde olmasına yardımcı olan alüminyum cam korkuluk profilleri sağladığı avantajlarla da önemini ve kalitesini kanıtlamaktadır. Cam korkuluk profillerinin sağladığı avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Mekanların daha güvenilir olmasını sağlar.
  • Dayanıklı malzemeden üretildikleri için bakım yapılma ihtiyacı hissettirmez.
  • Kiri ve tozu hapsedici özelliğiyle kolay temizlik imkanı sunar.
  • Mekanların estetik görünüm kazanmasında etkilidir.
  • İstenilen yere kolayca monte edilir ve güvenli bir şekilde kullanılmaya başlanabilir.
  • İstenilen model ve tasarımda kullanım imkanı mevcuttur.