Temperli cam

Temperli camlar tüm dünya üzerinde güvenle tercih edilen ve birçok özelliğiyle alternatifsiz olmasıyla dikkat çeken yüksek dayanıma sahip cam modelleridir. En avantajlı cam modeli olarak da tanımlanan temperli camlar sıradan cam türlerinden oldukça farklıdır.

Temperli Cam Teklifi Almak için Tıklayın

Bu ürünler yüksek kalite standartları üzerinden ve özel olarak üretiliyor. Bu sebeple temperli camlar şiddetli darbelere karşı dahi maksimum düzeyde performans gösteriyor. Olumsuz hava şartlarından etkilenmesi söz konusu değildir. Temperli camlar geçmiş dönemlere oranla bugün daha uygun fiyat etiketlerine sahip. Dolaysıyla bu ürünler ülkemiz ve küresel pazarlarda yoğun bir şekilde talep görüyor.

Temperli cam nedir?

Temperli cam nedir? Bu cam çeşidi içeriğinde çeşitli güçlendirilmiş maddelerin yer aldığı en dayanıklı cam modelidir. Özel bir dizayna sahip olan temperli cam modelleri şiddetli darbeler karşısında dahi kırılması sadece parçalar eşliğinde gerçekleşiyor. Bu nedenle temperli camlarda olası yaralanma durumları minimum düzeyde meydana geliyor. Temperli cam modelleri can ve mal güvenliği sağlanması açısından önem arz ediyor.

Bu camlar sıradan cam modellerine oranla can ve mal güvenliğini maksimum düzeyde sağlıyor. Temperli camın farkı sıradan cam modellerine oranla 5 kat daha dirençli olmasıdır. Bu ürünlerde şiddetli darbeler sonucunda çatlama gibi durumlarda dahi bireylerin zarar görmesi söz konusu değildir. Çünkü temperli camlarda parçaların savrulması söz konusu değildir. Camlar kırıldığında insan ve canlılara zarar verebilecek iri parçalara ayrılmak yerine tamamen zararsız (göze sıçraması vb. durumlar hariç) camdan toz tanelerine dönüşür.

Temperli camın özellikleri

Temperli camın özellikleri başında son derece güçlü camlar olması gelmektedir. Normal camdan 5 kat daha dayanıklı olan bu ürünler dayanım noktasında benzersiz cam ürünlerdir. Bu ürünler özellikle otomobil ve çeşitli sanayi sektörlerinde kullanılıyor. Otomobil camları da temperli cam özelliğine sahiptir. Temperli camların en temel özelliklerinden diğeri ise yüksek ısıya karşı son derece dirençli olmasıdır. Bu sebeple sanayi sektörlerinde oldukça rağbet görmektedir.

Bu cam ürünü kurumsal üretici firmamız tarafından %100 garanti kapsamında üretiliyor. Uzun ömürlü olduğundan tüketicilere mali açıdan da avantaj sağlıyor. Temperli camlarda herhangi risk etkenleri söz konusu değildir. Firmamız TSE kırılmazlık ve dayanıklılık sertifikasına sahiptir. Ayrıca besin sektöründe, çeşitli firmaların mutfak bölümlerinde de temperli camlar tercih ediyor olması ürüne olan güveni gözler önüne sermektedir.

Temperli cam fiyatları

Temperli cam fiyatları normal cama kıyasla gördüğü işlemler sebebiyle biraz daha yukarıda olmaktadır. Metrekare fiyatı almak için teklif formunu kullanabilir yada bizimle iletişime geçebilirsiniz.