Satina cam nedir?

Satina cam asit vasıtasıyla cam yüzeyinde yer alan silisyum parçacıklarının çıkarılması işlemidir. Diğer bir anlamda asitle matlaştırma işlemidir. Bu işlem sayesinde camın yüzeylerinde mikroskobik derinlikler oluşur. Bu derinlikler nedeniyle gözümüzde kırılmalar oluşarak camı beyaz olarak algılamamız sağlanır.

Satina camlar görsel açıdan etkileyici ve farklı bir estetik görünüm sağlar. Bu bakımdan estetik görünüme önem veren kişiler için ideal bir cam tasarımıdır. Bunun yanı sıra parmak izi tutmamaları ve kolay temizlenir cinsten olmaları bu tür camların kullanım sıklığını arttırmaktadır. Tüm bu özellikler “satina cam nedir” sorusu başlığı altında sık tercih edilir olmasını kolaylaştırmaktadır. Satina camlar opaktır ve arkasını göstermez (ışık altında gölge/silüet görünüm oluşabilir).

satina cam

Satina Camların Kullanım Alanları

Cam sektöründe etkin olarak kullanılan satina camların kullanım alanları geniştir. Pek çok farklı alanda kullanımını görmek mümkündür. Satina camların yoğun olarak kullanıldıkları alanların başında şunlar yer almaktadır:

  • Merdiven ya da cam korkuluklarda,
  • Balkonlarda güvenlik için,
  • Cam kapı girişlerinde,
  • Duşa kabinlerde,
  • Ofis içi bölmelerde,
  • Mobilya sektöründe,

Görüldüğü üzere satine camlar pek çok yerde kullanılabilen ürünlerdir. Satina camların estetik görünüm açısından farklı ve sıra dışı görünümde olması bu tür camların dekoratif amaçlı kullanılmasını da sağlamaktadır. Kumlama cam tekniğini andırsa da bu tür camlar daha pürüzsüz bir yüzeydedir. Bu bakımda kumlama camlara nazaran bu camların alıcı daha fazladır.

Satina Cam m2 Fiyatları

satine cam nedir

Satina cam m2 fiyatları da bu alanda en çok merak edilenler arasında. Satina cam satın almak isteyen müşteriler bu tür camların ücretini merak ediyor. Satina camlar özel teknikle hazırlanan ürünlerdir. Yapımları özel işlem ve kaliteli hammadde gerektirmektedir. Bu sebepten fiyat alırken bunları göz önünde bulundurmak gereklidir.

Satine cam fiyatı çeşitli etmenler çerçevesinde belirlenmektedir. Bu alanda kullanılan ham madde fiyatları, kullanılacak alanın ebatı, fire oranı, modeli gibi pek çok unsurlar satina camların fiyatlarını etkilemektedir. Satina cam fiyatları hakkında güncel fiyat listesi almak için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. Taleplerinize göre sizin için en uygun fiyat listesi çıkarılır. Nasıl bir model istediğinizi belirtip nerede kullanmak istediğinizi ilettikten sonra bilgileriniz ışığında size özel fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

Satina Cam Satın Al

Satina cam satın almak için doğru adrestesiniz. Hemen sitemizin “Teklif Al” kısmına tıklayıp fiyat teklifi alabilir, projeleriniz veya çözüm ortaklığı sorularınız için iletişim sayfasında yer alan numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.