Lamine cam nedir?

Geniş bir kullanım sahası üzerinden tercih edilen lamine camlar, talepler doğrultusunda renkli/renksiz EVA yada PVB adını alan özel tabakalar üzerinden tek veya çift camın ısı ve basınç altında birleştirilmesi neticesinde imal edilen güvenli ürünlerdir. Tek cama lamine işlemi için gereken özel tesise firmamız Magnus Cam sahiptir. Türkiye Kalite Standartları üzerinden imal edilen bu kaliteli ürünler olası kırılmalar durumunda doğrudan parçaların yerinde kalmasını sağlayarak yaralanma riskini en aza indirebiliyor. Kolay bir şekilde uygulanan lamine camlar söz konusu destekleyici niteliği sayesinde koruyucu ve güvenli cam modeli olarak da isimlendiriliyor. Lamine cam nedir sorusuna yanıt verdiğimize göre diğer merak edilen sorulara geçelim.

Lamine Cam Teklifi Almak için Tıklayın

Lamine cam nerelerde kullanılır?

Gelişen teknoloji ile birlikte güvenli olması sebebiyle tercih edilen ve onlarca sektörde kullanımı zorunlu olan lamine cam, desenli modelleri daha çok alışveriş merkezlerinde, otel ve rezidans gibi konaklama merkezlerinde, showroom merkezlerinde, otomotiv sanayisinde, banyo, mutfak, yaşam alanları ve sağlık merkezlerinde tercih ediliyor. Güvenli cam modeli olan lamine camlar bu nedenle sıradan cam türlerine oranla daha sağlam ve estetikli bir dizayna sahiptir. Bu ürünler özenli bir şekilde kullanıldığında kalitesini uzun yıllar boyunca sürdürüyor. Dolaysıyla lamine camlar oldukça uzun ömürlü ürünlerdir.

Lamine camın özellikleri

Lamine camın özellikleri normal cama kıyasla oldukça fazladır. Bu ürünler pek çok farklı türlere ayrılıyor. Lamine cam türü 3+3, 4+4, 5+5 ve 6+6, 8+8 ve 10+10 cm olmak üzere toplam olarak 4 farklı kalınlık oranı üzerinden üretiliyor. Bu kalınlık oranları haricinde ayrıca firmalar tarafından talep edilmesi durumunda lamine cam modelleri özel bir üretim makinesi üzerinden daha yüksek kalınlık oranları üzerinden de üretilebiliyor. Özellikle büyük çaplı işletmeler tarafından yüksek kalınlık oranlı lamine cam talep edilebiliyor. Lamine camlarda kolayca kırılma, çatlama, kirlenme gibi olumsuz durumlar söz konusu değildir. Bu ürünlerin günlük bakım ve temizliği son derece kolaydır.

Lamine camda dikkat edilecekler

Lamine camda dikkat edilmesi gereken en temel nokta ürünün %100 garantili ve yüksek kalite standartları üzerinden üretilmesidir. Firmamız TSE kırılmazlık ve dayanıklılık sertifikasına sahiptir. Garantisiz ve düşük kaliteli lamine cam modelinden düşük verim elde edilir. Bu durum beraberinde firmaların mali yönden de dezavantajlı olmasına neden oluyor. Lamine camın kurumsal firmadan talep edilmesi önemlidir. Amatör türden üretici firmalardan bu ürünlerin talep edilmesi risk faktörleri doğurabiliyor.