Desenli ve Baskılı Cam Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Son yılların en çok tercih edilen modern cam türlerinden biri de lamine camlardır. Pek çok farklı türleri bulunan bu ürünler özellikle desenli ve baskılı modelleri 81 ilimiz üzerinden de yoğun bir şekilde talep ediliyor.

Desenli ve baskılı cam isminden de anlaşılacağı üzere üzerinde çeşitli desen ve baskıların yer aldığı özel cam modelleridir. İşletmelerde daha çok iç mekanlarda uygulanan baskılı ve desenli cam modelleri yüksek kalite standartlarına sahiptir. Bu nedenle de sıradan cam türlerine oranla daha uzun ömürlüdür. Desenli ve baskılı cam modelleri birçok eşsiz özellikleriyle dikkat çekiyor. Ayrıca firmamız gerekli dayanıklılık ve yangın sertifikalarını TSE’den almıştır.

Desenli ve Baskılı Camların Özellikleri

Desenli ve baskılı camların en önemli özelliklerinden biri yüksek dirence sahip olmasıdır. Bu camlar lamine fırınlama tekniğiyle üretildiğinden şiddetli darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Dolaysıyla desenli ve baskılı camlarda kolayca kırılma ve çatlama gibi sorunlar meydana gelmez. Desenli ve baskılı camların en önemli özelliklerinden biri de maksimum estetikli ve konforlu olmasıdır.

Bu sebeple uygulandığı alanlarda da hoş ve estetik bir görünüm elde edilmesini sağlar. Desenli ve baskılı cam modellerinin günlük bakım ve temizliği son derece kolaydır. Birkaç dakika içerisinde temizliği yapılabilir. Bu ürünler çevre dostu olduğundan ortamla kusursuz bir şekilde bütünleşiyor.

Desenli ve Baskılı Camların Kullanım Alanları

Desenli ve baskılı camlar pek çok işletmelerde uygulanabiliyor. Eğitim ve sağlık merkezlerinde, ofis ve büro tarzı işletmelerde, ticari firmalarda, alışveriş merkezlerinde, inşaat firmalarında ve daha birçok sahalardan desenli ve baskılı camlara rastlanabiliyor. Bu ürünler talepler doğrultusunda çeşitli katman ve özellikler üzerinden imal edilebiliyor.

En iyi cam modelleri olarak da tanımlanan desenli ve baskılı camlar hafif bir ağırlığa sahiptir. Bu nedenle nakliyesi, uygulaması ve sökümü son derece kolaydır. Desenli ve baskılı camlarda büzülme gibi problemler meydana gelmez.