Cam Kaplama Nedir, Nasıl Yapılır?

Cam Kaplama Nedir, Nasıl Yapılır?

Cam kaplama nedir; binanın dış cephesinin ya da içinde bulunan bazı alanların dekoratif cam paneller ile kaplanmasıdır. Hem binaların dış cephelerinin hem iç bölümlerinin şık bir görünümde olmaları için yapılan bu işlem günümüzde çok kişi tarafından yapılmaktadır. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde sıkça görülen cam kaplama işi, doğru ekip tarafından yapıldığında binalara ciddi şekilde fayda sağlar.

Ayrıca cam kaplama işlemi son zamanlarda yüksek katlı konutların dış cephelerinde de yaygın hale gelmiştir. Hem enerjiden tasarruf sağlaması adına hem de modern bir görüntü oluşturması açısından müteahhitler son yıllarda bu tür binaları inşa etmektedir.

Cam Kaplama Isı ve Ses Yalıtımı

Cam kaplama, binaların dış cephesinin ya da iç kısmının cam paneller ile kaplanmasıdır. Bu uygulama binanın estetik açısından daha iyi bir görüntüye sahip olması için ve enerji tasarrufu sağlanması bakımından oldukça önemlidir. Ayrıca binaların dışında kullanılan kaliteli cam paneller, ses yalıtımı açısından da ciddi şekilde etkilidir.

cam kaplama uygulamaları

Sızdırmaz özelliğe sahip olan bu camlar, binanın içine ses yalıtımı sağladığı gibi binanın dışına da ses çıkmasına da izin vermezler. Cam kaplamanın bir başka önemi ise her türlü iklim koşullarına karşı dayanıklı ve korunaklı olmasıdır. Yağmur, kar, güneş, rüzgâr ve diğer iklim olaylarına uyumlu şekilde hazırlanan camlar, her türlü hava koşuluna uygun olabilmektedirler.

Cam Kaplama Fiyatları 2022

Cam kaplama uygulamaları fiyatları pek çok kritere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Örneğin; ilk olarak kaplanacak binanın ya da yerin boyutu fiyat için çok önemlidir. Cam kaplama yapılacak alan ne kadar büyük ve geniş olursa, fire oranı artıyorsa, camın özelliği değişiyorsa fiyat da doğal olarak o kadar değişime uğrayacaktır. Buna ek olarak cam kaplama için kullanılacak olan camın kalitesi de fiyata etki eden unsurlar arasında yer alır.

Ofis bölme camı uygulamalarımıza bakmak ister misiniz?

Çünkü pek çok üründe olduğu gibi camların farklı kalitelerde ve fiyatlarda çeşitleri bulunmaktadır. Son olarak uygulama dahil projeler için işçilik söz konusu olacaktır. Bu da maliyete etki eden faktörlerden birisidir. Net fiyat alabilmek için talep edilen camın özellikleri, ölçüsü, türü, delik sayısı gibi faktörleri de belirtmeniz gerekmektedir. Bizimle iletişime geçerek en uygun fiyatları alabilirsiniz.